Časopis "Knjižar"

KNJIŽAR" - biro & office expo magazine je časopis za informisanje i propagandu proizvodnje i trgovine školskim i kancelarijskim priborom u Srbiji.

PLAN  OBJAVLJIVANJA  ČASOPISA  KNJIŽAR:

2018.-2017.-2016.-2015.-2014.-2013.-2012.-2011.

"KNJIŽAR"

2012.

11.2012. - JESEN

Reportaža - sajmovi "Grafima" i "Biro Expo"
Jesenji susreti knjižara

10.08.2012. - LETO

Reportaža sa sajma "Škola - School" 2012
Knjižarska slava
Novosti Biblioterapija - Stana Šehalić

25.05.2012. - PROLEĆE

(izlazi za sajam "Škola - School")
Prolećni susreti knjižara
Jubileji

25.02.2012. - ZIMA

Reportaža sa sajma "Paperworld" 2012, Frankfurt
Reportaža - Beogradski sajam knjiga 2011

"KNJIŽAR"

2011.

25.10.2011. - JESEN

Reportaža sa sajmova "Grafima" i "Biro-Expo" 2011
Jesenji susreti knjižara
Prezentacije - Euroinformatika
Tema broja - Rokovnici, kalendari, olovke...

25.07.2011. - LETO

Reportaža sa sajma "Škola - School" 2011
Knjižarska slava
Prezentacije - Eurocom
Jubileji - Tropic Trade
Tema broja - Tempere, flomasteri, pastele, vodene i drvene bojice
Biblioterapija - Stana Šehalić

25.05.2011. - PROLEĆE (izlazi za sajam "Škola - School")

Prolećni susreti knjižara
Prezentacije - Marina company
Jubileji - Officecom
Tema broja - Školske torbe i pernice

25.02.2011. - ZIMA

Reportaža sa sajma "Paperworld" 2011, Frankfurt
Prezentacije - Gatarić - Euroinformatika
Tema broja - Kancelarijski materijal
Biblioterapija - Stana Šehalić

"Veliki kupac", osamnaesti put - BOLONJA  ZOVE „KNJIŽAR“

Uoči izlaska ovog broja Knjižara, urednišvu je stigao je poziv iz Bolonje za gostovanje na tradicionalnoj izložbi "Veliki kupac" - Big Buyer koja se već osamnaest godina održava u prelepom italijanskom gradu Bolonji. Tako je magazin Knjižar, posle tri godine gostovanja na frankfurtskom sajmu,  proširio svoje međunarodne aktivnosti, što je svojevrsno priznanje naporima koje redakcija ulaže, a posredno priznanje i Udruženju knjižara Srbije, kao i svim onim koji gravitiraju časopisu. To je i prilika da se organizovano afirmiše i razvija saradnja svih poslenika iz srpske knjižarske branše  u Evropi i svetu.

Tom prilikom italijanski organizator je izrazio želju za predstavljanjem ove manifestacije na stranicama „Knjižara“, kao i interes za uspostavljanjem dugoročnije saradnje kroz arzličite forme.

Knjižaru je pak ponuđeno da bude gost sva tri dana trajanja izložbe, uz zvanično predstavljanje u katalogu i na veb prezentaciji  manifestacije koja ima oko osam hiljada poseta nedeljno. Takođe, domaćini nude i mogućnost da  zajednički s „Knjižarom“  upute  poziv zainteresovanim iz Srbije  Srbije kojima će biti plaćeni hotelski troškovi dvodnevnog boravka, a u okviru tradicije koju italijanski organizator neguje u cilju negovanja svojih klijenata.

Godišnja izložba“Veliki kupac“, osamnaesta po redu, za italijanske i strane velike kupce za kancelarijski, školski program  i kreativnost proizvoda – održaće se od  20 do 22 novembra 2013. u Bolonji. Prošle godine ovu iozložbu je posetilo 7.082 posetilaca, od čega više od 20 odsto stranaca.

"Knjižar" u međunarodnoj asocijaciji

Godinu dana po podnošenju kandidature naš časopis primljen je u asocijaciju ISPA (International Stationery Press Association) - Međunarodno udruženje izdavača magazina specijalizovanih za informisanje i propagandu proizvođača i distributera školskog i kancelarijskog pribora. Godine 2012., u asocijaciju koja ima 20 članova, časopisa iz zemalja širom sveta (Italije, Francuske, Indije, Meksika, Nemačke...) primljeni su časopisi iz Argentine, Perua, Rusije, Južnoafričke Republike i Srbije. Generalna Skupština ISPA-e je održana tokom sajma Paperworld u Frankfurtu.

Na sajmu Paperworld 2012. u Frankfurtu Međunarodno udruženje izdavača magazina specijalizovanih za informisanje i propagandu proizvođača i distributera školskog i kancelarijskog pribora - IPSA dodelilo je tradicionalne nagrade za proizvod godine u 5 kategorija. Glavni i odgovorni urednik časopisa "Knjižar", kao član žirija, učestvovao je u izboru.

Mogućnost oglašavanja:

1/1 kolor strana