Paperworld Forum

ISPA & INNOVATION NAGRADE 2013.

U okviru Paperworld-a, Međunarodno udruženje izdavača magazina knjižarske branše (ISPA), dodelilo je, kao i proteklih godina, nagradu za proizvode godine u pet kategorija – pisaći pribor, kancelarijski program, školski program, reklamni/gift program i računarska oprema. Gospodin Zoran Vučićević, kao glavni i odgovorni urednik časopisa Knjižar, učestvovao je u izboru za ovu prestižnu nagradu.

Žiri, sastavljen od dvadesetdva predstavnika magazina,-članova ISPA-e, glasalo je u nedelju 29. januara, za najbolji proizvod predstavljen u proteklih godinu dana. O pobedniku se odlučivalo na osnovu pet kriterijuma: inovativnost, kvalitet, cena, prezentacija i ekološka odgovornost. Novoizabrani predsednik ISPA-e, gospodin Thomas Reuter, dodelio je nagrade ovogodišnjim pobednicima.

Porsche Design Ballpoint Pen Laserflex - Olovka na dodir

Hemijska olovka, u potpunosti napravljena od nerđajućeg čelika, predstavljena je u novembru protekle godine, i odmah pobrala pozitivne kritike. Proizvođač je Porsche Design, luksuzni brend osnovan 1972. godine, čiji su proizvodi oduvek bili visokofunkcionalni ali i futuristički. Ono što ovu olovku čini jedinstvenom je upotreba moderne laserske tehnologije tokom samog pisanja. Olovka reaguje na dodir, tako da čvrsto telo od nerđajućeg čelika postaje fleksibilno. Ova izuzetno luksuzna olovka se može kupiti isključivo u specijalizovanim prodavnicama, po vrlo visokoj ceni.

Fotovio-Greeting Card - Video kao čestitka

Najinovativniji proizvod od svih nagrađenih, svakako je Fotovio, kombinacija obične razglednice i video snimka. Proizvođač je nemačka kompanija Galaxonic, koja se uglavnom bavi razvojem aplikacija za mobilne telefone. Uz Fotovio moguće je, uz čestitku ili razglednicu, poslati i sopstveni kratak video. Ključ je u QR kodu, koji dozvoljava primaocu da na svoj SmartPhone ili Iphone, učita sadržaj sa ovog koda. Proizvod je potpuno nov, pa se očekuju i dodatna usavršavanja.

Nikidom Roller - Ranac na točkiće

Ranac, koji se ne nosi na leđima, već vuče ili gura, zamišljen je kao rešenje za decu nižih razreda osnovne škole, koji se svaki dan bore sa previše tereta na svojim mladim leđima. Nikidom Roller je proizvod španske kompanije Nikidom, ima velike točkove, prečnika 17,5 centimetara, vrlo je stabilan u uspravnom položaju a kapacitet mu je čak devetnaest litara. Napravljen je od izdržljivog platna u kombinaciji sa plastikom, dok je ručka ergonomska, izrađena od aluminijuma.

ViewLite Dataflex Plus - Držač od recikliranog aluminijuma

Iz Holandske kompanije Dataflex, stiže nam držač monitora za kompjutere, nastao kombinacijom jednostavnosti i osećajem za detalje. Napravljen je od četrdeset posto recikliranog aluminijuma, što svaki model čini laganim i izdržljivim. Vrlo je prilagodljiv, ergonomski je predviđen za skoro svaku situaciju. U njega je integrisan i standardni Quick Release sistem.

Mini Ab Roller - Ergonomski selotejp

Poznati nemački proizvođač selotejpa, Tesa, protekle godine je predstavio kompaktan, minijaturan držač za selotejp. Ergonomskog je dizajna, vrlo lako prijanja na prst, pa omogućava slobodu obe ruke. Veoma je lak za rukovanje, a veličina je univerzalna, može ga koristiti svako, pa čak i deca.